Jaki jest średni rozmiar Penisa?

Jaki jest średni rozmiar Penisa?

Jest to temat, nad którym w pewnym momencie zycia zastanawiało się wielu mężczyzn: jaki jest średni rozmiar penisa?

Według jednego z badań opublikowanych w British Journal of Urology International (BJUI), średnia długość wiotkiego penisa wynosi 9,17 cm, podczas gdy średnia długość wyprostowanego penisa to 13,1 cm. Średni obwód wynosi 9,3 cm dla zwiotczałego penisa i 11,7 cm dla wyprostowanego penisa. Obwód to obwód penisa w najszerszym miejscu.

Co mówią badania?

W badaniu BJUI wykorzystano dane z 17 badań, a liczba uczestników badania wyniosła ponad 15 000 mężczyzn. Oprócz wymienionych wcześniej średnich, analiza przedstawiła rozmiary i umieściła je w percentylach.

Na przykład wyprostowany penis o długości 16 cm znajduje się w 95. percentylu. Oznacza to, że na 100 mężczyzn tylko pięciu będzie miało penisa dłuższego niż 16 cm.

Podobnie, wyprostowany penis 10 cm znajduje się w 5. percentylu, co oznacza, że ​​tylko pięciu mężczyzn na 100 miałoby penisa krótszego niż 10 cm. Inne badania dały podobne wyniki. Badanie opublikowane w czasopiśmie Journal of Urology wykazało również, że długość penisa w stanie wiotkim nie była predyktorem jego długości w stanie wyprostowanym. Innymi słowy, mężczyźni mogą mieć erekcje o podobnej wielkości, ale mają wiotkie penisy o różnej wielkości.

Jak zmierzyć rozmiar penisa

Zmierz długość od szczytu penisa do czubka żołędzi. Górna część penisa łączy się z kością łonową. Czubek żołędzi to okrągła część na końcu penisa. Podczas pomiaru ściśnij tłuszcz przed kością łonową. Nie dodawaj też dodatkowej długości związanej z napletkiem. Zmierz obwód wokół podstawy lub środka wału.

Czy rozmiar ma znaczenie?

Szczególne obawy niektórych mężczyzn dotyczą tego, czy ich penis będzie satysfakcjonujący seksualnie dla siebie i partnera. Niektórzy mężczyźni mogą również niepokoić się tym, jak wyglądają nago.

Jeśli chodzi o stosunek seksualny, większy nie zawsze jest lepszy!

W badaniu w czasopiśmie PLOS OneTrusted Source badacze przeprowadzili wywiady z 75 aktywnymi seksualnie kobietami na temat wielkości penisa, który woleliby na jednodniowy pobyt i długoterminowy związek. Kobietom pokazano 33 modele penisa 3D w różnych rozmiarach wykonane z niebieskiego plastiku, aby nie sugerować konkretnej rasy.

Średni rozmiar preferowany przez kobiety w badaniu to wyprostowany penis o długości 16,3 cm i obwodzie 12,7 cm na jednorazowe spotkanie.

W długotrwałym związku średni rozmiar preferowany przez kobiety to penis o długości 16 cm cala i obwodzie 12,2 cm.

Oba te wybory były tylko nieco większe niż średnia.

Inne podobne badanie preferencji kobiet, opublikowane w BMC Women’s HealthTrusted Source, wykazało, że obwód penisa był dla nich ważniejszy niż długość dla satysfakcji seksualnej. Postrzeganie własnego rozmiaru penisa przez człowieka może mieć wpływ na pewność siebie i pozytywny wizerunek ciała. Mężczyźni, którym wydaje się, że mają za małego penisa, lub są świadomi rozmiarów mniejszych niż średnia, zarówno w stanie wiotkim, jak i wyprostowanym, mogą doświadczać zaburzeń erekcji wywołanych lękiem i innych problemów emocjonalnych.

Terapeuci pracujący z mężczyznami, którzy mają tego rodzaju samoświadomość, często stwierdzają, że postrzeganie przez osoby „zbyt małych” nie jest zgodne z tym, co pokazują badania. Jedno z badań Zaufane źródło wykazało, że spośród 67 mężczyzn, którzy obawiali się, że ich penis jest zbyt mały, żaden nie był zdeterminowany, aby mieć penisa uważanego za wystarczająco krótki, aby zalecić wydłużenie penisa.

Czy mogę zwiększyć rozmiar mojego penisa?

Decyzję o zwiększeniu rozmiaru penisa należy podjąć ostrożnie po konsultacji z urologiem. Badanie Journal of Urology zalecało, aby tylko kandydaci o wiotkim penisie długości mniejszej niż 1,6 cala lub wyprostowanym penisie mniejszym niż 3 cale byli uważani za kandydatów do leczenia wydłużającego penisa.

Przed skorzystaniem z opcji należy poddać się ocenie psychologicznej i porozmawiać z terapeutą o swoich obawach. Ty i twój terapeuta powinniście odpowiedzieć na pytania, takie jak: „Czy masz wyjątkowo małego penisa, czy jest on mniej więcej średniej wielkości?” oraz „Czy masz nierealistyczne wyobrażenie o swoim penisie lub nierealistyczne wyobrażenia o tym, co to jest penis średniej wielkości?”

Powinieneś spróbować porady psychologicznej przed każdym leczeniem. Jeśli rozważasz leczenie, masz kilka opcji:

Jeden rodzaj zabiegu chirurgicznego wykonuje się na więzadle, które łączy penisa z kością łonową wewnątrz ciała. Operacja pozwala na powiększenie penisa poza ciało.

Możliwa jest również operacja przeszczepu skóry wokół trzonu penisa w celu zwiększenia obwodu.

Niektórzy mężczyźni korzystają z liposukcji wokół kości łonowej, aby zwiększyć widoczność części swojego penisa grubą podkładką.

Nadmuchiwane protezy prącia, które są chirurgicznie wprowadzane do penisa, są również skuteczne w leczeniu zaburzeń erekcji i wydłużania penisa.

Jeśli jesteś zainteresowany procedurą powiększania lub wydłużania penisa, skonsultuj się z lekarzem, który ma duże doświadczenie w wykonywaniu tych procedur. Należy również uważać na reklamy online tabletek, kremów i innych metod leczenia, które obiecują niesamowite rezultaty.

Podczas gdy wielu mężczyzn zastanawia się, czy są w przybliżeniu lub w pobliżu średniego rozmiaru penisa, czy też przekraczają go, prawda jest taka, że ​​większość mężczyzn znajduje się w bliskim przedziale średniej długości i obwodu. Pomiar siebie może dać ci potwierdzenie. Jeśli nadal uważasz, że twój penis jest mniejszy niż chcesz, porozmawiaj z urologiem o swoich obawach i opcjach, które mogą być dla Ciebie najlepsze.

Wskazówki dotyczące pozytywnego wizerunku ciała

Jeśli jesteś niezadowolony ze swojego ciała, bez względu na to, czy jest to rozmiar twojego penisa, czy wygląd jakiejkolwiek innej części ciebie, wypróbuj te pomocne wskazówki, aby lepiej się o sobie dowiedzieć:

1. Skoncentruj się na charakterystyce i częściach ciała, które lubisz, takich jak szerokie ramiona lub miły uśmiech.

2. Utrzymuj zdrową wagę i włącz trening siłowy do rutyny ćwiczeń. Jeśli wyglądasz na sprawnego i zdrowego, możesz czuć się lepiej ze sobą. Nie daj się pochłonąć rozmiarowi penisa. Możesz być satysfakcjonującym partnerem seksualnym niezależnie od wielkości twojego penisa.

3. Nie porównuj się do sportowców, modelek i aktorów. Rozwiniesz niezdrowy i nierealistyczny obraz tego, co jest normalne i jak powinieneś wyglądać.
4. Poświęć więcej czasu i energii na poszukiwania, które są dla Ciebie satysfakcjonujące, niezależnie od tego, czy są to sporty, hobby, podróże lub inne działania. Trwała samoocena wynika z niefizycznych cech, takich jak kreatywność, inteligencja i twoje wartości.


Rozmiar i wiek penisa

Czy rozmiar penisa zmienia się naturalnie w miarę starzenia się?

TAK:
Rozmiar penisa zmniejsza się z wiekiem. Mężczyźni w wieku od 60 do 70 lat mogą stracić od 1 cm do 1,5 cm wielkości penisa. Również wzrost procentowej zawartości tłuszczu w ciele może powodować, że penis wydaje się mniejszy z wiekiem mężczyzny. Utrzymanie zdrowej masy ciała zoptymalizuje wygląd penisa.