Feromony na sterydach

Feromony na sterydach

Feromon to substancja chemiczna wytwarzana przez zwierzęta oraz ludzi, która zmienia zachowanie innego osobnika tego samego gatunku. Niektórzy opisują feromony jako czynniki zmieniające zachowanie, poza zachowaniami seksualnymi. Hormony zwykle działają wewnętrznie i mają bezpośredni wpływ tylko i wyłącznie na osobę, która je wydziela. Feromony, w przeciwieństwie do większości innych hormonów, są ektohormonami, czyli są wydzielane poza organizmem i wpływają na zachowanie innej osoby.

feromony

Kilka faktów o feromonach:

  • Feromony są podobne do hormonów, ale działają poza organizmem.
  • Wywołują aktywność u innych osób, taką jak podniecenie seksualne.
  • Większość owadów do komunikacji używa feromonów.

Niektóre substancje chemiczne zostały zbadane pod kątem działania feromonów u ludzi, ale dowody na ich działanie nie są jednoznaczne.

Istnieją cztery rodzaje feromonów: uwalniacz, starter, sygnalizator i modulator.

Zwierzęta wydzielają feromony, które wywołują wiele rodzajów zachowań, w tym:

  • podnoszenie alarmu
  • sygnalizowanie szlaku pokarmowego
  • wyzwalanie podniecenia seksualnego
  • powiedz innym samicom owadów, aby złożyły jaja gdzie indziej
  • wyznaczanie terytorium
  • więź między matką a potomstwem
  • ostrzeżenie innego zwierzęcia, aby się wycofało

Feromony u ludzi

Uważa się, że ssaki wykrywają feromony poprzez narząd w nosie zwany narządem lemieszowym (VNO) lub narządem Jacobsona. To łączy się z podwzgórzem w mózgu. VNO u ludzi składa się tylko z dołów, które mają ograniczone funkcje. Co ciekawe, VNO jest wyraźnie obecny u płodu, ale zanika przed urodzeniem. Jeśli ludzie reagują na hormony, najprawdopodobniej w ów czas używają normalnego układu węchowego.

Badania naukowe nie wskazują jednoznacznie, że feromony działają u ludzi i wywołują pożądane zachowania jak np: zmiana nastawienia na bardziej pozytywną w stosunku do osoby używającej feromony. Jednak badania to jedno praktyka to drugie, a punktem odniesienia jest fakt, że każda osoba jest inna i każda inaczej reaguje na leki i feromony. Np.: osoba, która akurat przeżywa emocjonalnie jakiś swój osobisty problem raczej nie zareaguje wystrzałem euforii w stosunku do użytkownika takich afrodyzjaków. Zależy to również od tego jaką osobą jest ten kto ich używa, gdyż skrajnie negatywnej osobie nie pomoże żadna substancja w zmianie jej postrzegania. Zatem dużo zależu zarówno od osoby jak i sytuacji.

Kolejnym złym postrzeganiem feromonów jest nastawienia do ich działania, czyli co powodują u innych osób. Większość używa tych związków chemicznych, jak np mucha hiszpańska z nadzieją, że u płci przeciwnej rozpali żądze do granic możliwości. Innymi słowy ludzie oczekują od feromonów, że zwiększa popęd seksualny. Tak nie działają feromony i od razu osoby z takimi nadziejami uważają te afrodyzjaki za niedziałające. Natomiast te związki jeśli zadziałają mogą np.: zmienić postrzeganie danej osoby, zwiększyć pozytywne myślenie o osobie spryskanej feromonami. Właśnie bardziej intymne relacje zaczynają się od nastawienia i pozytywnej więzi z druga osobą. Zatem używanie Feromonów to dobry początek na zawojowanie świata.

Alternatywa dla feromonów

Ciekawym zamiennikiem feromonów jest sex eliksir premium, którego działanie jest nastawione na zwiększenie libido u osób, które go zażyją, a według producenta wystarczy już tylko 8 kropel aby zwiększyć pożądanie u kobiet i u mężczyzn. jest to bardzo przydatny środek jeśli nasza partnerka / nasz partner przeżywa trudne chwile lub problemy przeszkadzają w normalnej relacji i pomimo chęci osoby nie są wstanie zmienić nastawienia. Zatem to idealny środek dla par, u których żar już nieco przygasł. Wtedy z pomocą przychodzi ten afrodyzjak, który jest efektem wieloletnich badań i obecnie jest najsilniejszą substancją tego typu dostępną na rynku. Sex eliksir również zwiększa doznania, wrażliwość na dotyk, 

 

sex elixir premium