Jak wybrać idealne zabawki erotyczne dla kobiet?

Jak wybrać idealne zabawki erotyczne dla kobiet?

Zabawki erotyczne dla kobiet w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego, gdyż pomagają nie tylko urozmaicić życie seksualne, ale również lepiej poznać własne potrzeby. Dodatkowo producenci zabawek erotycznych (w większości przypadków) stawiają przede wszystkim na ich jakość i funkcjonalność. Wybór zabawek erotycznych jest niemal nieograniczony – co warto wybrać, by poczuć się dobrze?

Wiele możliwości 

Jakie zabawki erotyczne wybrać dla kobiet? Tu możliwości jest naprawdę wiele i nie ma możliwości udzielenia jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dlaczego? Wybór erotycznych zabawek jest obecnie niezwykle bogaty i różnorodny, co jest dobrą informacją, ponieważ dzięki temu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku i seksualnego doświadczenia. Wybierając zabawki do urozmaicenia życia w sypialni, warto przede wszystkim mieć na względzie własne potrzeby. Oczywiście nie bez znaczenia jest również jakość gadżetów oraz bezpieczeństwo ich stosowania. 

Choć jak pokazują przeprowadzone badania preferencji wśród kobiet, zdecydowanie najpopularniejszą zabawką erotyczną jest wibrator. Jednak coraz więcej pań sięga również po nieco inne gadżety. Możliwości zakupu zabawek erotycznych jest dużo, więc z pewnością każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Mnogość zabawek może zachęcić również do testowania, aby odkryć, co kobiecie w sferze intymnej sprawia najwięcej przyjemności. 

Gadżety erotyczne mogą stanowić podstawę do zabawy solo, mogą również być niezawodne przy rozgrzewającej grze wstępnej. 

Masażer łechtaczki

Jednym z najpopularniejszych erotycznych gadżetów dla kobiet jest masażer łechtaczki (większość urządzeń jest wodoodporna, więc śmiało, można z nich korzystać także w kąpieli). Zabawka ma pobudzać łechtaczkę, wejście do pochwy i wargi sromowe z zewnątrz. Urządzenie to dobre rozwiązanie zarówno jako forma gry wstępnej, jak i sposób na samodzielne rozładowanie napięcia. Masażery łechtaczki są bardzo różne, wiele modeli ma niewielki rozmiar, są małe, poręczne i bardzo dyskretne. 

Kulki waginalne

Kulki waginalne, znane również jako kulki gejszy, choć nie są najnowszą erotyczną zabawką na rynku, to jednak dopiero od niedawna cieszą się dużym zainteresowaniem. Ich stosowanie jest nie tylko przyjemne, ale również sprzyjające zachowaniu kondycji i dobrego zdrowia. Kulki trenują mięśnie dna miednicy, co prowadzi to tego, że pochwa staje się bardziej elastyczna, zmniejsza się ryzyko nietrzymania moczu czy wypadania narządów rodnych. Regularne stosowanie kulek waginalnych zwiększa również przyjemność z seksu. To idealny gadżet zarówno do zastosowania solo, jak i z partnerem.

Kulki waginalne dostępne są w wersji pojedynczej i podwójnej. W przypadku korzystania z kulek po raz pierwszy polecana jest wersja pojedyncza. 

Żele stymulujące

Co może zrobić kobieta, która ma problem z osiągnięciem pełnego spełniania? W takim przypadku rozwiązaniem wartym uwagi są specjalne żele zwiększające doznania. To szeroka gama różnorodnych produktów o odmiennym działaniu. Niektóre z nich działają rozgrzewająco, inne wręcz przeciwnie chłodząco czy nawet pobudzająco. Dostępne są również żele, dzięki którym można zmniejszyć suchość pochwy i pozbyć się nieprzyjemnych doznań w czasie stosunku.

Wibratory i majtki sterowane elektronicznie

Ciekawym gadżetem dla kobiet i ich partnerów/partnerek są wibratory i majtki z możliwością elektronicznego sterowania. Funkcjonują one przy pomocy specjalnej aplikacji. To bardzo interesujące rozwiązanie szczególnie dla par, które są daleko od siebie.

W ofertach firm można znaleźć również specjalne majtki sterowane przez Bluetooth, wyposażone w różnego rodzaju elektroniczne masażery. 

Zabawki erotyczne do wanny i pod prysznic

W ofercie gadżetów erotycznych dla kobiet pojawia się coraz więcej zabawek przeznaczonych do stosowania w czasie kąpieli w wannie czy pod prysznicem. W tym przypadku wybór jest dość spory. Skorzystać można między innymi z:

– olejków i balsamów erotycznych, 

– wodoodpornych masażerów łechtaczki, 

– aromatycznych dodatków do wody zawierających feromony i afrodyzjaki, 

– specjalnych uchwytów pozwalających na komfortowy stosunek w wannie i pod prysznicem,

– wibrujących gąbek.

Jest to ciekawa kategoria, w której można znaleźć coraz więcej oryginalnych produktów, a producenci wręcz prześcigają się w tym, by stale proponować coraz nowsze zabawki erotyczne idealne do stosowania w kąpieli. 

Podwójne dildo

Podwójne dildo to gadżet co prawda przeznaczony dla par, jednak jego zastosowanie znacząco wzmacnia kobiece doznania w czasie stosunku. Podwójne dildo ma dwa zakończenia – jego krótsza część powinna znaleźć się w pochwie, dłuższa przeznaczona jest do analnej penetracji partnera/partnerki. Dodatkowo dildo stymuluje łechtaczkę. 

Farbki do ciała

Farbki do ciała to jedna z form gry wstępnej ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Farbki nie są toksyczne, są jadalne i często mają nawet specjalne smaki. Pozwalają na tworzenie malunków na kobiecym ciele. Dla wzmocnienia efektu do farbek często dodawane są afrodyzjaki i feromony. 

Dlaczego warto sięgać po gadżety erotyczne dla kobiet? 

Rutyna i nuda w sypialni przyczynia się do rozpadu wielu związków. Bardzo często również brak satysfakcjonującego życia seksualnego odbija się negatywnie na wielu aspektach życia codziennego. Co ciekawe, korzystanie z zabawek erotycznych jest polecane nawet przez seksuologów, którzy rekomendują ich stosowanie nie tylko osobom samotnym, ale i parom, zmagającym się z wieloma problemami.

Akcesoria erotyczne dla kobiet pomagają w realizacji wielu erotycznych fantazji. Społeczeństwo staje się coraz bardziej otwarte, poszukując nowych doznań i doświadczeń.

Warto pamiętać o tym, że wybierając gadżety erotyczne, należy mieć na uwadze nie tylko własne preferencje, ale również to, czy są one bezpieczne w stosowaniu. 

Partnerem artykułu jest sklep przyjacielkobiet.pl