Kilka najczęstrzych fantazji oraz co z nimi zrobić?

Kilka najczęstrzych fantazji oraz co z nimi zrobić?

Fantazje są całkowicie normalne

Zacznijmy od stwierdzenia, że ​​każdy ma fantazje seksualne. Tak, cała rasa ludzka ma umysł, który co najmniej kilka razy dryfuje do rynny.

Wielu ludzi wstydzi się podniecenia i wewnętrznych myśli erotycznych, ale „bez względu na fantazję, jest to całkowicie normalne!” według certyfikowanego trenera seksu Gigi Engle, autora „All The F * cking Mistakes: A Guide to Sex, Love and Life”.

„Im więcej rozmawiamy o fantazjach seksualnych i normalizujemy rozmowę, tym mniej będziemy się bić za kręcące, seksualne, ekscytujące [myśli]” – mówi. Dlatego zebraliśmy ten fantazyjny prześcieradło.

Chociaż możliwości są nieograniczone, istnieje 7 głównych kategorii
Okazuje się, że Twoja fantazja seksualna jest mniej wyjątkowa, niż Ci się wydawało.

Po przeprowadzeniu w 2018 roku ponad 4000 osób, 350 pytań ankietowych, uznany na arenie międzynarodowej edukator seksualny dr Justin Lehmiller stwierdził, że istnieje 7 głównych tematów fantasy.

Chociaż możliwości są nieograniczone, istnieje szansa, że ​​poniżej znajdziesz swoje gorączkowe życzenie. A jeśli nie – powiedzmy, że jesteś bardziej kreatywny niż większość. Puść oczko.

Seks z wieloma partnerami

Kilka najczęstrzych fantazji oraz co z nimi zrobić?

Oczy przykleiły się do ekranu podczas sceny Game of Thrones (tak, w której Theon Greyjoy nagi się z dwiema martwymi królowymi)? Podróż ręką między nogami na myśl o orgii wieloosobowej? Nie jesteś sam. Seks grupowy jest najczęstszym materiałem pobudzającym dla Amerykanów. Dlaczego seks grupowy może być tak gorący? Engle wyjaśnia: „W fantazjach seksualnych większości partnerów jesteś gwiazdą serialu. Pomysł, że wiele osób chce uprawiać z tobą seks, jest częścią tego podniecenia. ” Trójkąty, orgie i tym podobne również powodują przeciążenie sensoryczne. Pomyśl o tym: jest po prostu więcej bitów, zapachów, smaków, dziur, słupów i dźwięków niż w sesji dwuosobowej lub solo. Sexdukker

Co z tym zrobić
Każda fantazja należy do 1 z 3 kategorii, zgodnie z Engle. „Tych, których trzymamy dla siebie, tych, które dzielimy z naszymi partnerami, aby zwiększyć parowość podczas seksu i tych, których chcielibyśmy spróbować w prawdziwym życiu”.

Jeśli jest to dla Ciebie tylko fantazja, nie zastanawiaj się.

Kilka najczęstrzych fantazji oraz co z nimi zrobić?

Jeśli chcesz podzielić się ze swoim partnerem – ale niekoniecznie zrealizować tę fantazję – zacznij od prośby o zgodę na włączenie tego rodzaju żargonu do łóżka. Na przykład: „Pomyślałem, że może być gorąco rozmawiać przez fantazję o innej kobiecie padającej na ciebie w łóżku. Co myślisz?”

Właściwie chcesz seksu grupowego? Dobre wieści. „Seks grupowy jest również dość dostępną fantazją – możesz nie być w stanie uprawiać seksu z ulubioną gwiazdą, ale prawdopodobnie możesz znaleźć kogoś, kto ma ochotę na trójkąt”, twierdzi Cassandra Corrado z O.school. Jeśli jesteś w parze, porozmawiaj o tym, czy chcesz, aby było to spotkanie jednorazowe czy ciągłe oraz czy wolisz nieznajomego lub przyjaciela. Ustal granice tych interakcji.

Władza, kontrola lub ostry seks

Baty i łańcuchy ekscytują miliony kochanków. Sadyzm i masochizm (S&M) oraz niewola, dyscyplina, dominacja i uległość (BDSM) stanowią drugą najpopularniejszą fantazję.

BDSM polega zasadniczo na zgodnej wymianie władzy w sytuacji seksualnej lub nieseksualnej. „Pomysł bycia uległym seksualnie może budzić zainteresowanie osób, które zawsze kontrolują poza sypialnią” – mówi Engle. „A pomysł przejęcia kontroli może być gorący ze względu na tabu natury brutalnego seksu i [autorytetu]”.

Tata / pasierbica, profesor / student, szef / pracownik odgrywają rolę w tej kategorii. Podobnie jest z „przymusowym seksem” (który dr Lehmiller nazywa „udawanym gwałtem”).

S&M polega na zadawaniu lub otrzymywaniu bólu poprzez klapsy, biczowanie, upokorzenie i inne. Corrado mówi: „Naprawdę, ten rodzaj gry polega na radykalnym zaufaniu, ponieważ jest wrażliwym rodzajem gry. Ta podatność ma potencjał pobudzenia. ”

Co z tym zrobić
Od klapsów i składania w ciemno, po grę elektryczną lub grę igłą, BDSM oferuje szeroki zakres czynności seksualnych. Pierwszym krokiem do wdrożenia tej fantastycznej w zycie jest zapewnienie jej bezpieczeństwa, rozsądku i konsensualności (SSC), a następnie ustalenie, czym dokładnie jest fantazja, a następnie rozmowa o tym z partnerem.

„Niezależnie od fantazji powinien istnieć plan dotyczący tego, co wydarzy się w tej scenie seksualnej”, mówi Daniel Sayant, założyciel NSFW, klubu organizującego imprezy i warsztaty o charakterze pozytywnym seksualnie. „W ten sposób możesz wyeliminować ryzyko niechcianych lub niezgodnych z prawem działań – nawet w obliczu gry kontrolnej” – dodaje.

Jak zdefiniować scenę:

 • Zgadzam się na bezpieczne słowo.
 • Omów role.
 • Ustal granice.
 • Nie śpiesz się.
 • Zamelduj się w sposób ciągły.
 • Nowość, przygoda i różnorodność
 • Seks na plaży lub szczycie góry. Trybowanie w łazience w samolocie lub podczas noszenia wtyczki butt. Zakładanie w parku.

Fantazje koncentrujące się wokół nowości

Obejmującej nową aktywność seksualną, np. Analną lub ustną lub przygody takie jak uprawianie seksu w nowej lokalizacji są powszechne. „Uczucie zmierzenia się z nieznanym i spróbowanie czegoś po raz pierwszy może dać ekscytujący zastrzyk adrenaliny, a dla niektórych osób pobudzenie wiąże się z uczuciem adrenaliny”, mówi Corrado. Zwłaszcza Engle twierdzi, że w szczególności w relacjach długoterminowych utrzymanie nowości przy życiu ma ogromne znaczenie w walce z nudą w sypialni i prowadzeniu aktywnego życia seksualnego. „Wypróbowanie czegoś nowego rozbudza pasję, którą miałeś na początku związku”.

Co z tym zrobić
To, co jest nowe lub nowe dla jednej osoby, może nie być dla innej. Więc co i gdzie fantazje ludzi będą się różnić. Niezależnie od tego, czy chcesz odkryć zabawę analną, nie-misyjny seks penetrujący, 69-krotnie, czy też przynieść jedzenie do sypialni, pierwszym krokiem jest rozmowa o dodaniu aktu.

Unikaj sytuacji, w których twój partner czuje się nieodpowiedni, wrabiając ten konwój o to, co możesz dodać do swojej seksualnej zabawy. Spróbuj „Uwielbiam, kiedy jesteś we mnie, co byś poczuł, odkrywając pieska, kiedy będziemy uprawiać seks?” lub „Uwielbiam sposób, w jaki wyglądasz między moimi nogami, czy chciałbyś mnie posmakować następnym razem, gdy uprawiamy seks?”

Co jeśli chcesz zrobić to samo w ten sam „sposób”, ale poza sypialnią? Ponownie spytaj swojego partnera, czy jest to coś, za co byłby zawiedziony.

Pamiętaj: w wielu krajach seks publiczny jest nielegalny. Obciążenia związane z publiczną nieprzyzwoitością, nieprzyzwoitym ujawnieniem, sprośnością i nieprzyzwoitymi pokazami są potencjalnym ryzykiem.

Non-monogamia

Otwarte relacje, poliamoria i huśtawka stają się coraz bardziej uznawane za (zdrową i szczęśliwą!) Strukturę relacji – i jest to powszechna karma dla mężczyzn w związkach monogamicznych. W większości czyjeś fantazje dotyczą konsensualnej niemonogamii. Oznacza to, że jeden partner udzielił błogosławieństwa drugiej grze pozamałżeńskiej. Niektórzy fantazjują o własnej niemonogamii. Inni fantazjują na temat swojego partnera śpiącego z innymi. Przyprawianie rogów to specyficzna fantazja pozwalająca partnerowi uprawiać seks z kimś innym, ale tylko wtedy, gdy po fakcie możesz go obejrzeć lub usłyszeć (szczegółowo). Mniej niż 0,5 procent ludzi twierdziło, że oszukiwanie, bycie niewiernym lub cudzołóstwo było dla nich podniecające.

Co z tym zrobić
Po pierwsze, ustal, czy to jest coś, czego chcesz IRL, mówi Engle, „ponieważ jest to inne zwierzę niż tylko fantazja”. Jeśli chcesz zmienić strukturę relacji, „zacznij od odkrywania, co to dla ciebie znaczy”, mówi Corrado.

Niektóre osoby wyraźnie wiedzą, że chcą jednego romantycznego partnera, ale chcą odkrywać seksualnie z innymi ludźmi. Inni ludzie chcą głębokich, romantycznych relacji z więcej niż jedną osobą na raz.

Gdy będziesz w stanie wyrazić te pragnienia, porozmawiaj ze swoim partnerem. „Nie wszyscy będą czuli się komfortowo ze zmianą struktury relacji, ale jeśli zdecydujesz się iść naprzód razem, musisz ćwiczyć tego rodzaju otwartą komunikację” – mówi. Jeśli masz fantazje o oszustwie, Corrado oferuje następującą radę: „Zidentyfikuj, dlaczego masz taką fantazję. Czy jesteś niezadowolony ze swojego związku? Czy masz ochotę na adrenalinę? Czy trwa jakiś inny wewnętrzny konflikt? Jakie są twoje odczucia w tej fantazji? Odkrywanie emocji może dać ci wskazówki co do niezaspokojonych potrzeb.

Następnie rozwiąż problem. Idź na terapię dla par lub zerwij ze swoim partnerem, jeśli jest to odpowiednie dla Ciebie. Przejdź na spadochroniarstwo lub załatw sprawę. Lub przeżyj swoją fantazję. Ale zrozum, że nieetyczna non-monogamia narusza zasady lub granice twojego związku i mogą wystąpić konsekwencje, takie jak poczucie winy lub opuszczenie cię przez partnera, jeśli się dowiedzą.

Tabu i zakazany seks

„W sypialni i poza nią chcemy tego, czego nie możemy mieć. Tak działa nasz mózg – mówi Engle. „Każdy związek seksualny lub czyn, który może wpędzić nas w kłopoty lub być postrzegany jako dziwny, zabroniony lub rażący w prawdziwym życiu, może być podniecony”.

Typowe tabu obejmują lizanie stóp lub pachy oraz oddawanie czci skórze lub lycrze. Voyeurism (obserwowanie, jak ludzie angażują się seksualnie bez ich wiedzy lub zgody) i ekshibicjonizm (eksponowanie genitaliów, podczas gdy inni patrzą – czasem z, a czasem bez ich zgody) są najczęstszymi iteracjami zakazanego seksu.

Co z tym zrobić
Ekshibicjonizm i podglądanie bez zgody są nielegalne, ponieważ ludzie narażeni na twoje genitalia lub obserwowani nie są chętnymi uczestnikami. Chociaż fantazjowanie na ten temat może być gorące, nie powinno się ich praktykować w prawdziwym życiu.

Umieszczenie lustra przed łóżkiem, aby móc obserwować siebie, pójście do klubu erotycznego lub na imprezę lub konfrontacyjne odgrywanie roli Voyeur lub ekshibicjonisty z partnerem (partnerami) może pomóc odkryć podobne doznanie.

Inne pragnienia seksualne mogą być komunikowane z partnerem (partnerami) – i w zależności od ich upodobań lub nie.

Pasja i romans

Okazuje się, że długie spacery po plaży, kolacje przy świecach i kontakt wzrokowy podczas miłości to nie tylko romantyczna hiperbola. Wszystkie są częścią fantazji bycia pożądanym i romantycznym.

„Wiele osób chce być traktowanych jak członkowie rodziny królewskiej”, mówi Corrado. „Romantyczne gesty pokazują dużą ilość czasu, wysiłku, a może nawet włożenie pieniędzy i mogą sprawić, że poczujemy się znaczący dla tej osoby”.

Co z tym zrobić
Jeśli fantazjujesz na ten temat, być może dlatego, że nie czujesz się doceniony w prawdziwym życiu.

Jeśli jesteś w związku, ty i twój partner możecie wspólnie spędzić więcej czasu, nauczyć się języków miłości innych lub uprawiać seks na stanowiskach, które pozwalają utrzymać kontakt wzrokowy. Jeśli jesteś singlem, Sayant mówi, że możesz zacząć robić łańcuch masażu z przyjacielem, zabrać się na fajny obiad lub kochać się w blasku świec.

Erotyczna elastyczność

Istnieją tutaj dwie główne kategorie:

Fantazje dotyczące płci – w których ktoś bada własną prezentację płci i ubiera się lub ma partnera, który to robi
Fantazje płynności seksualnej – w których przedstawione akty lub postacie są pozornie niespójne z tym, jak identyfikuje się seksualnie
Co sprawia, że ​​są tak atrakcyjne? „Odkrywanie różnych postaci i ról oraz odgrywanie różnych ról może być naprawdę zabawne, kreatywne i uwalniające” – mówi Corrado. „Pozwala nam wejść w część siebie, która nie wychodzi często”.

Według dr Lehmillera, naginanie ról i orientacji płciowych pozwala także ludziom wstrzykiwać w życie seksualne coś nowego, innego i ekscytującego, jednocześnie obalając kulturowe oczekiwania dotyczące tego, co „powinno się” robić lub robić.

I, jak mówi Corrado, „możliwość robienia lub bycia czymś, a kim nie powinieneś robić ani być ze swoim partnerem, tworzy warstwę bezpieczeństwa i podatności na zagrożenia, która dodatkowo łączy nas z naszym partnerem”.

Co z tym zrobić
W niektórych przypadkach fantazje te mogą być zakorzenione w chęci poznania swojej seksualności lub tożsamości płciowej i prezentacji. Jednak eksperci twierdzą, że w większości przypadków wynika to z chęci komfortu w skórze z partnerem. Komunikacja, jak zawsze, jest kluczem do nauki, jeśli fantazje dotyczące zginania płci lub płynności seksualnej łączą się z osobami podobnymi do partnera.

Więc o co chodzi?

Chociaż możesz dowiedzieć się czegoś o tym, czego chcesz w prawdziwym życiu z brudnych myśli, istnieje wiele innych powodów, dla których ludzie mają fantazje seksualne.

Dlaczego fantazjujemy, od najczęstszych do najczęstszych powodów:

 • doświadczyć podniecenia
 • ponieważ jesteśmy ciekawi różnych doznań seksualnych
 • w celu zaspokojenia niespełnionych potrzeb
 • uciec od rzeczywistości
 • aby odkryć seksualne pragnienie tabu
 • zaplanować przyszłe spotkanie seksualne
 • rozluźnić lub zmniejszyć lęk
 • czuć się bardziej pewnym siebie seksualnie
 • bo się nudzimy

Na przykład mężczyźni częściej niż inne płcie mają fantazje o wielu partnerach lub tabu. Kobiety najczęściej mają fantazje BDSM lub romantyczne i częściej niż inne płcie.

Jak możesz przekazać swoje fantazje swojemu partnerowi?


Niezależnie od tego, czy przywołujesz to, czy nie, sprowadza się to do tego, czy chcesz (i jest to legalne) wcielić w życie fantazję. Wyniki badania pokazują, że podczas gdy 77 procent Amerykanów chce włączyć swoje fantazje do rzeczywistego życia seksualnego, mniej niż 20 procent poruszyło ten temat z partnerem.

Jeśli jasne jest, że działalność jest zgodna, legalna i bezpieczna, a Ty jesteś gotowy, aby wprowadzić swojego partnera (-ów) do fantazji, poniższe kroki mogą pomóc:

 • Komunikuj się szczegółowo przed ręką. Następnie komunikuj się w trakcie i po.
 • Ustal bezpieczne słowo (bez względu na to, jakiej fantazji próbujesz!)
 • Przeszukaj najlepsze praktyki dotyczące bezpieczeństwa i wzajemnego zadowolenia.
 • Kontynuuj wdrażanie bezpieczniejszych praktyk seksualnych.
 • Idź powoli. Nie ma pośpiechu!
 • Komunikuj się i zachowaj spokój, jeśli wszystko nie pójdzie zgodnie z planem.


Fantazje seksualne są normalną częścią życia. Niektóre mogą być gorące tylko jako fantazja. Inne mogą być rzeczy, które chcesz przetestować w prawdziwym życiu.

Jeśli często masz fantazje seksualne na temat rzeczy, które są niezgodne z prawem i chcesz je naprawdę poznać, zastanów się nad spotkaniem z seksuologiem, aby rozpakować pragnienia.

W przeciwnym razie weź głęboki oddech i porozmawiaj ze swoim partnerem. Są szanse, że będą mieli fantazje seksualne lub dwie własne, które chcieliby spróbować również w prawdziwym życiu.