7 snów o sexie – co oznaczają?

7 snów o sexie – co oznaczają?

Jeśli kiedykolwiek obudziłeś się zdezorientowany – a może nawet trochę pobudzony – na temat tego, dlaczego w twoich snach było pełno parnych scen seksu z tobą jako główną postacią, nie jesteś sam.

Sny seksualne są normalną częścią życia. W rzeczywistości można stosunkowo bezpiecznie powiedzieć, że wszyscy je mamy w pewnym momencie – niektórzy bardziej niż inni. Marzenie o aktywności seksualnej z kimś innym niż twój partner jest również normalne.

Co mogą nam powiedzieć sny

Wszyscy chcemy poznać znaczenie naszych snów, zwłaszcza gdy wprawiają nas w zakłopotanie i zastanawiają się, dlaczego dany temat odegrał się podczas snu.

Treść snów często odnosi się do tego, co dzieje się w twoim życiu na jawie. Kiedy więc twoje dni są pełne stresu i niepokoju, możesz mieć nieprzyjemne sny. Ale jeśli wszystko idzie dobrze i czujesz się usatysfakcjonowany, twoje marzenia mogą przybrać inny obrót.

Dr Janet Brito, licencjonowana psycholog i certyfikowana terapeuta seksualny AASECT, wyjaśnia, że ​​sny są sposobem na ujawnienie tego, co jest dla ciebie niewidzialne. Służą jako wewnętrzny system wskazówek, komentują Twoje życie i ujawniają symboliczne obrazy, które możesz eksplorować z ciekawością.

Symbole i obrazy w twoich snach łączą cię ze swoimi uczuciami, życzeniami lub czymś, co próbujesz rozwiązać, mówi Brito.

Znaczenie snów seksualnych

Dekodowanie sensu snów seksualnych nie jest procesem uniwersalnym. Chociaż może masz ochotę dosłownie interpretować swoje sny o seksie, Brito mówi, aby uchwycić istotę snu, najlepiej skupić się na symbolicznej reprezentacji.

„Kiedy seks pojawia się w twoich snach, podziel go na historię, która ma początek, środek i koniec, i skup się na doświadczaniu uczuć we śnie i byciu ciekawym, dokąd prowadzi cię energia snu, a konkretnie o tym, jak sen się kończy ”- wyjaśnia Brito. „To ujawni ci emocjonalną potrzebę, którą marzenie seksualne stara się spełnić na jawie” – dodaje.

Dlatego dobrze jest nie czytać zbyt wiele we śnie zeszłej nocy, w którym robiłeś rzeczy, których nigdy nie spodziewałeś się, że zrobisz z szefem. Nawet sny seksualne, które można by uznać za „tabu”, nie mają się czym martwić. Musisz tylko kopać trochę głębiej, aby zobaczyć, co mówi twoja podświadomość na temat twojego życia na jawie.

Ponownie ważne jest, aby zwrócić uwagę, że dekodowanie znaczenia snów seksualnych nie jest procesem uniwersalnym. Wszyscy przywiązujemy inne znaczenie do każdego scenariusza. Istnieją jednak pewne popularne tematy pojawiające się w snach seksualnych.

1. Seks z nieznajomym lub znajomym
Co może to sugerować:
Być może twoje libido jest wysokie i nie zaspokajasz swoich potrzeb.

Co z tym zrobić:
Nie patrz zbytnio w ten sen. Może to dotyczyć tylko twojego aktywnego (lub nadaktywnego) libido. W takim przypadku warto zacząć od otwartej komunikacji z partnerem. Poinformuj ich, jak się czujesz i czego chcesz więcej, ale bądź wrażliwy na to, że mogą nie czuć tego samego.

2. Powtarzające się marzenia seksualne z Ex
Co może to sugerować:
W zależności od tego, jak często marzysz te sny i jak długo dzielisz się od swojego byłego, mogą one oznaczać wszystko, od przyzwyczajenia się do nowego partnera do nierozwiązanego żalu po byłej.

Co z tym zrobić:
Jeśli dopiero zaczynasz rozstanie, daj sobie czas na dostosowanie się do seksu z nowym partnerem. Jednak jeśli minęło kilka miesięcy lub nawet lat od zerwania i nadal masz powtarzające się marzenia seksualne z tym samym byłym, być może nadszedł czas, aby pracować z profesjonalistą, rozwiązując pewne problemy związane z żalem wokół tego związku lub czując się niezadowolony z obecnego związku.

3. Sny seksualne z udziałem BDSM
Co może to sugerować:
BDSM oznacza niewolę, dyscyplinę, sadyzm i masochizm. „Ten sen może oznaczać, że miałeś apodyktyczną matkę lub ojca, a ty sam jesteś kuszony przez pomysł bycia związanym i pokonanym przez obiekt miłości (osobę)”, wyjaśnia dr Fran Walfish, psychoterapeuta z rodziny Beverly Hills i związek . Inne możliwe interpretacje obejmują chęć kontrolowania lub pragnienie, aby inni podjęli inicjatywę.

Co z tym zrobić:
„Nie ma w tym nic zboczonego, niewłaściwego lub nienaturalnego – nasze doświadczenia seksualne są osobiste i prywatne”, wyjaśnia Walfish.

Gdy jeden partner chce wypróbować BDSM lub zabawki, ale drugi partner nie jest zainteresowany, mówi delikatnie powiedzieć partnerowi dokładnie, co chcesz wypróbować. Wyraźnie, że jesteś w pełni zadowolony z nich jako partnera, i zaoferuj wymianę przysług, próbując czegoś, co sprawi przyjemność Twojemu partnerowi.

4. Seks oralny
Co może to sugerować:
Ten sen może oznaczać, że wychowałeś się z bezpośrednimi lub ukrytymi wiadomościami, że seks oralny jest obrzydliwy i niechciany, ale potajemnie tego pragniesz.

Co z tym zrobić:
„Wiele osób nie chce uprawiać seksu oralnego, chociaż niektórzy z nich uwielbiają go uprawiać” – mówi Walfish. Dlatego najlepiej jest zachęcać do otwartej dyskusji między tobą a partnerem, aby dowiedzieć się, co powoduje awersję i czy jest coś, co można zrobić, aby

5. Seks z uczniem lub nauczycielem
Co może to sugerować:
Ten sen może być wskaźnikiem osoby, która na przykład miała uroczego, narcystycznego ojca, który pozbawił ich ciągłej uwagi. Fantazjują o wszechogarniającym poczuciu bycia w pełni kochanym przez autorytet.

Co z tym zrobić:
Jeśli marzysz ten sen, ponieważ pragniesz uwagi autorytetu, Walfish mówi, aby poświęcić trochę czasu na ustalenie, kim naprawdę jest to, że chcesz być kochany.

„W zależności od relacji z tą osobą oraz od tego, czy nadal masz z tym konflikt, możesz go odpisać lub zdecydować się porozmawiać z profesjonalistą o przepracowaniu swoich uczuć” – dodaje.

6. Seks w wannie
Co może to sugerować:
Często zdarza się, że ludzie są podnieceni i seksualnie pobudzani przez wizualną stymulację oglądania nieożywionego obiektu.

Na przykład Walfish zwraca uwagę, że kształt dziobka wanny może przypominać męskiego penisa, a rzeźba nagiego ciała może być ogromnym podnieceniem. „Wiele osób trzyma obraz przed sobą, a później masturbuje się do wyobrażonej winiety seksu z nieożywionym przedmiotem” – wyjaśnia.

Co z tym zrobić:
Nie ma w tym nic zboczonego, niewłaściwego lub nienaturalnego. Dopóki nie skrzywdzi ciebie ani innej osoby, Walfish mówi, żeby po prostu iść z tym.

7. Seksowne sny z brudną rozmową
Co może to sugerować:
Ten sen, mówi Walfish, może oznaczać, że właściwa, zapinana na guziki osoba chce odpuścić i poczuć się bardziej komfortowo we własnej skórze. Mogą oni podświadomie pragnąć uwolnić się od własnych osądów i zainteresowania tym, jak postrzegają je inni.

Co z tym zrobić:
„Możesz porzucić ten sen i zapisać go jako nic, lub wykorzystać go jako sposób na zbadanie brudnej rozmowy ze swoim partnerem”, mówi Walfish. Ostrzega jednak, że brudna rozmowa jest potencjalnie ryzykowna, jeśli twój partner uzna ją za niesmaczną lub wiąże się z nią negatywne piętno.

Dlatego komunikacja, jak zawsze, jest kluczem do lepszego poznania upodobań twojego partnera.

Jak uzyskać lepszy kontakt ze swoimi emocjami
Twoje marzenia o seksie nie muszą być zakorzenione w głębokich emocjach lub przeszłych traumach, aby były narzędziem, które pomoże ci lepiej poznać pragnienia i emocje. Nawet jeśli twoje marzenia są lżejsze, zastanów się nad wykorzystaniem ich znaczenia, aby pomóc ci stać się bardziej świadomym swoich uczuć i wewnętrznych pragnień.

Rozpocznij dziennik
Aby uzyskać lepsze wyobrażenie o jakichkolwiek wzorach lub powtarzających się snach seksualnych, prowadź dziennik przy łóżku i zapisz szczegóły ze swojego snu. Po trzech do pięciu prac przejrzyj sny i zobacz, co ich łączy. Jeśli wskazują na potrzebę większej intymności, możesz porozmawiać ze swoim partnerem o swoich uczuciach.

Brito przypomina nam, że sny to tylko jeden sposób na kontakt z naszymi uczuciami. „Inne sposoby skontaktowania się ze swoimi uczuciami to spędzenie czasu ze sobą, odłączenie od urządzeń cyfrowych i skupienie się na zwracaniu uwagi na swoje ciało” – mówi Brito.

Wykonaj skan ciała
Brito zaleca również odłożenie czasu na opublikowanie dziennika o twoim dniu. „Pozwól sobie na zaplanowanie„ spotkania duszy ”, dzięki któremu stworzysz przestrzeń do połączenia się z esencją serca”, wyjaśnia.

Na początek sugeruje zablokowanie kalendarza na 20–60 minut, wyłączenie telefonu i komputera, zrobienie herbaty i wzięcie pięciu głębokich oddechów przed skanowaniem ciała.

„Badanie ciała zachęca do zauważenia tego, co fizycznie dzieje się w twoim ciele, do określenia, gdzie znajdują się twoje uczucia w ciele, a następnie do uczenia się, jak nazwać swoje emocje”, mówi Brito. „Pozwól swojemu ciału ujawnić, jakie emocje tkwią w twoim ciele, tak jakby twoje ciało mogło mówić, co by ci powiedział” – dodaje.


Sny seksualne są normalną częścią życia. Ogólnie, te sny są twoją podświadomością pracującą przez kilka ostatnich dni. Jeśli sny ci przeszkadzają i wydają się, że zdarzają się często, możesz chcieć zobaczyć specjalistę zdrowia psychicznego, który pomoże ci rozpakować to, co się dzieje. W przeciwnym razie weź głęboki oddech i zastanów się nad spełnieniem swoich snów seksualnych i wykorzystaniem ich, aby dowiedzieć się więcej o sobie.