Ukrainki coraz chętniej decydują się na związki z Polakami – Jak je poznawać?

Ukrainki coraz chętniej decydują się na związki z Polakami – Jak je poznawać?

Od lutego 2022 roku, zauważamy napływ ukraińskich migrantów do Polski, w tym kobiet z Ukrainy, które szukają u nas lepszego życia. Ten proceder jest szczególnie zauważalny w województwach graniczących z Ukrainą, przede wszystkim w województwie Lubelskim. Według danych GUS, z ochrony czasowej korzysta w Polsce prawie 1 mln osób pochodzenia ukraińskiego, z czego około 78% stanowią kobiety. Ukraińcy stanowią obecnie najliczniejszą grupę cudzoziemców w Polsce – według Urzędu do Spraw Cudzoziemców jest to około 80 procent.

Efektem wtórnym ogromnego napływu ukraińskich migrantów jest zwiększająca się liczba związków pomiędzy polakami oraz ukrainkami, co przekłada się również na zawieranie małżeństw polsko-ukraińskich. W poznawaniu ukrainek, pomagają polakom między innymi serwisy internetowe, takie jak portal samotne-ukrainki.com.pl. W serwisach społecznościowych, takich jak Facebook również zauważamy nowy trend pojawiania się grup, które mają ułatwić poznawanie kobiet z Ukrainy i nawiązywanie relacji.

Integracja obywateli Ukrainy w Polsce

W związku z podobieństwami kulturowymi, obywatele Ukrainy dobrze radzą sobie na nowym gruncie, jakim są polskie miasta. Zauważalny jest wzrost popytu na kursy językowe, które mają pomóc zaklimatyzować się osobom z Ukrainy w naszym kraju. Według artykułu portalu rp.pl z maja 2023 roku, za udzieleniem pomocy obywatelom Ukrainy opowiada się nawet 3/4 polaków. Ma to bezpośrednio pozytywny wpływ na relacje z naszymi wschodnimi sąsiadami. Polacy wykazują się ogromnym wsparciem oraz pomocą w stosunku do uchodźców z Ukrainy, co wpływa również na pozytywny odbiór naszego społeczeństwa przez ukraińskie kobiety.

Związki polsko-ukraińskie

Wzrost migracji ukraińskich kobiet do Polski wiąże się z powstawaniem wielu międzykulturowych związków. Część Ukraińskich kobiet, które osiedlają się w Polsce, nawiązuje kontakt z Polakami, za pomocą portali internetowych, gdzie można znaleźć ogłoszenia samotnych kobiet z Ukrainy.  W samym tylko 2021 roku Polacy zawarli aż 1839 ślubów z Ukrainkami. Liczba ta drastycznie wzrosła, po masowej migracji z 2022 roku i stale się powiększa.

Dlaczego warto korzystać z portali randkowych?

Portale randkowe online otwierają przed Tobą szerokie horyzonty możliwości. Masz dostęp do ogromnej bazy użytkowników, co oznacza, że możesz poznać ludzi z różnych miejsc, o różnych zainteresowaniach i wartościach życiowych. To zwiększa Twoje szanse na znalezienie kogoś, kto idealnie pasuje do Twojej osobowości i oczekiwań.

Szukanie miłości w tradycyjny sposób często opiera się na przypadku, ale portale randkowe pozwalają Ci zdefiniować swoje preferencje i wymagania. Możesz określić swoje zainteresowania, cel życiowy, wiek, wykształcenie czy preferowany obszar geograficzny swojego potencjalnego partnera. To pozwala skupić się na tych, którzy faktycznie spełniają Twoje kryteria.

Portale randkowe pozwalają na odkrywanie swojego prawdziwego Ja. Dzięki różnorodnym interakcjom możesz zrozumieć swoje potrzeby i preferencje emocjonalne, które pomogą Ci w doborze partnera życiowego.

Wszystko wskazuje na to, że związki polsko-ukraińskie na stale zagoszczą w naszej kulturze. Pamiętajmy, aby przy wyborach uczuciowych kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, który zapewni nam zdrowe i pozytywne relacje na długie lata.