Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

Przedwczesny wytrysk to problem, z którym zmaga się miliony facetów na całym świecie. Pomimo że przeważnie dotyka młodych, niedoświadczonych mężczyzn, może pojawić się na każdym etapie życia seksualnego bez względu na wiek. Zbyt wczesny wytrysk nie jest chorobą, ale może powodować kompleksy. Co zrobić, by raz na zawsze wyeliminować ten problem ze swojego życia?

Jakie są przyczyny przedwczesnego wytrysku?

Zbyt szybka ejakulacja może mieć swoje przyczyny w zaburzeniach somatycznych, ale zdecydowanie częściej nie jest związana z występowaniem poważniejszych chorób. Jednymi z popularnych czynników, które wpływają na przedwczesny wytrysk, są stres i zbyt duże napięcie, które pojawia się na początku współżycia, sprawiając, że stosunek z nowo poznaną partnerką kończy się przedwcześnie.

W takiej sytuacji wystarczy zastosować popularne apteczne środki, takie jak bravera control w areozolu. Preparat ten delikatnie znieczula i zmniejsza ilość odczuwanych bodźców. Jest skuteczny, bezpieczny i można go dostać w każdej aptece. Jest pomocny również w sytuacji, gdy zaburzenia ejakulacji pojawiają się na skutek problemów natury psychogennej. Panowie, którzy zmagają się z nerwicą, depresja czy zaburzeniami nastroju mimo wszystko powinni zdecydować się na wizytę u psychologa, z którym znajdą prawdziwą przyczynę problemów i postarają się go rozwiązać bez użycia środków farmakologicznych.

Podsumowując, głównymi przyczynami przedwczesnego wytrysku są:
– brak doświadczenia seksualnego,
– nieregularne stosunki,
– zbyt duże oczekiwania względem siebie,
– choroby somatyczne (np. dysfunkcje układu moczowo płciowego),
– nerwica, depresja i inne zaburzenia psychiczne.

Niezależnie od przyczyn, problem z przedwczesnym wytryskiem można stosunkowo szybko rozwiązać, wykorzystując metody na opóźnienia wytrysku lub stosując przeznaczone do tego celu środki, które kupimy w aptece.

Jakie metody na opóźnienie wytrysku mogą być skuteczne?

Proste ćwiczenia, które można wykonywać codziennie, są w stanie zredukować problem i wydłużyć stosunek. Ich stosowanie ma również spory wpływ na jakość erekcji i zwiększenie libido. Do ich wykonywania wystarczy kilkanaście minut dziennie, a efekty są widoczne dość szybko. Jakie ćwiczenia warto wykonywać, by pozbyć się problemu przedwczesnej ejakulacji?

Metodą, która daje niemal natychmiastowe efekty, jest wycofanie członka z pochwy w momencie, gdy czujemy, że zbliża się punkt kulminacyjny. Unosząc biodra i zastygając na kilkanaście sekund w bezruchu, jesteśmy w stanie odwlec czas wytrysku nawet o kilka minut. Bardzo dobre efekty przynosi metoda polegająca na uciskaniu przez kilka minut punktu, który znajduje się pomiędzy kroczem a odbytem. Sposób ten można wykonać samemu lub poprosić o pomoc partnerkę.

Ważne, by mężczyzna zmagający się z przedwczesnym wytryskiem skupił się na kontroli ruchów. Im będą one szybsze, tym szybszy będzie finisz.

W przypadku, gdy przyczyną przedwczesnego wytrysku są problemy psychiczne, konieczne może okazać się stosowanie środków przeciwdepresyjnych. Lekami pierwszego wyboru w takiej sytuacji są inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny. W celu uzyskania szybciej poprawy można wspomagać się również maściami z lidokainą i prylokainą.